Müşteri İlişkileri

Müşteri İlişkileri- CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Müşteri İlişkileri

Günümüzde artık ürettiğimiz ve sattığımız mal veya hizmetten çok, bu mal veya hizmetin müşterinin istek ve beklentilerine ne kadar karşılık verdiği önemlidir. Artan rekabet ve bilinçlenen müşterilerle beraber artık ürün için müşteri bulmak yerine müşteri için doğru ürün düşüncesi yerleşmeye başlamıştır. Yani müşteri ne istiyorsa o doğrultuda mal ya da hizmet üretilip satılmalıdır. Bunun yanında tabiî ki müşteriler ile dialoglar çok önem arz etmektedir.

Bir firmanın yönetim kademesinde yer alan kişiler ne kadar başarılı ve müşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik hareketlerde bulunsalar da müşteriyle direkt etkileşime girecek olan personelin müşteriyle ne tarz bir ilişki kurması gerektiğini iyi bilmesi gerekmektedir. Bu sebeple müşterinin muhatap olduğu personelin müşteriye nasıl davranacağı ile ilgili eğitim alması sağlanmalıdır. Müşteri ilişkileri başarılı olan bir firmanın yükselişi daha hızlı olacaktır.

Mesleki yeterlilik eğitimi kapsamında Src Belgesi eğitimleri  ve src kurs ücretleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İş makineleri operatörlük belgelerinden Forklift Ehliyeti almak için yapılması gerekenler nelerdir?

Bir cevap yazın