Ticari Araç

Ticari Araç Kullanım Belgesi

Ticari Araç Kullanımı Src Belgesi

Ticari Araç

Ülkemiz içi ve dışına taşımacılık yoğun şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için araç sahiplerinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından sahip olunması beklenen bir belgeye sahip olması gerekmektedir. Bu belge farklı taşıma çeşidine göre değişim göstermektedir. Ancak bu src belgesi her sürücü ve eğitim kurumu ile sahip olunamamaktadır. Bu belgeyi İstanbul ‘da büyük bir hizmet ile Yeni Ümit Eğitim Kurumları sağlamaktadır. Tüm src belgesi için eğitimi profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

 Yolcu Taşımacılığı

Bu tür araç sahiplerinin alması gereken belge src 1 ve src 2 belgeleridir. Birbirine benzeyen belgeler olsa da farkı src 1 belgesi ile hem yurtiçi hem de yurtdışı için yolcu taşımacılığına sahip olunsa da src 2 ile sadece yurt içinde yolcu taşımacılığı sağlanabilecektir. Bu tür belgeyi öğrenci servisi ve personel taşımacılığı yapan kişiler alabilecektir. 19 ve 66 yaşları arasındaki kişiler bu belgeyi almak için uygun görülmektedir. Önemli bir diğer durum da src 1 belgesi alan kişilerin src 2 belgesini de almış sayılacağıdır.

 Eşya Ve Yük Taşımacılığı

Kargo, yük ve eşya taşıyacak olan araç sahiplerinin alması zorunlu belgedir. Bu amaçlı src 3 ve src 4 belgeleri alınmalıdır. İki belge de bu anlamdaki taşımacılığa izin verse de src 3 daha geniş özelliklere sahiptir. Çünkü hem yurtiçi hem de uluslararası taşımacılık için geçerlidir. Src 4 ise yalnızca yurtiçinde kamyon, kamyonet, tır, panelvan, pikap türü araç sahipleri sahip olmalıdır. Bir önemli özellik ise src 3 sahipleri src 4 belgesine de sahipmiş gibi sayılacaktır.

 Tehlikeli Ürün Taşımacılığı

Patlayıcı, radyoaktif ürünler, tank ve temel eğitimler anlamında araç kullanacakların alması gereken src belgesidir. Bu belge src 5 belgesi olarak bilinmektedir.

Yeni Ümit Eğitim Kurumları eğitim süreleri ve fiyatları

  •  Src 1, 32 saat sürecektir ve 840 TL ücreti olacaktır.
  •  Src 2, 28 saat sürecektir ve 756 TL ücreti olacaktır.
  •  Src 3, 32 saat sürecektir ve 861 TL ücreti olacaktır.
  •  Src 4, 28 saat sürecektir ve 798 TL ücreti olacaktır.
  •  ​​​​​​​Src 5 için farklı alanlar için eğitim süreleri farklıdır ve ücreti iletişim kurularak alınmalıdır.

 

Bir cevap yazın